Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski

NOC  FILMOWA Z HORROREM W ROLI GŁÓWNEJ

 

W piątek 25.10.2019 odbyła się pierwsza ( z powodu korona-wirusa niestety jedyna) noc filmowa. O 20.00 zebraliśmy się w sali gimnastycznej i razem z opiekunami oglądaliśmy horrory do 6 rano! Niektórym zdarzyło się przymknąć oko na dłuższą chwilę. Zamówiliśmy pizzę i świetnie się bawiliśmy. Gdy tylko będzie taka możliwość, na pewno weźmiemy udział w następnej!

 
Joanna Ogierman

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

 

W czwartek w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbyła się projekcja filmu pt. "Ósmy Dzień". Jest to historia przypadkowo zawartej znajomości pomiędzy Harry'm, który jest biznesmenem i George'm – uciekinierem z ośrodka dla upośledzonych, chorym na zespół Downa.

Odtwórcy głównych ról Daniel Auteuile i Pascal Duquenne otrzymali w 1996 roku Złote Palmy dla najlepszych aktorów: 

Dyskusyjny Klub Filmowy

W czwartek 05.10.17r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbyła się projekcja filmu pt. "Tango" w reżyserii Zbigniewa Rybczyńskiego. Film otrzymał Oscara w 1982 roku w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Ze względu na remont prowadzony w szkole zamiast w Klubie Młodzieżowym projekcje tymczasowo odbywają się w sali 316.

 

II spotkanie Kółka Dyskusyjnego 

3 grudnia br. odbyło się drugie spotkanie Kółka Dyskusyjnego w Klubie Młodzieżowym. Spotaknie poprowadził p. Kaizmierz Kawulok, a inspiracją do tematu spotkania była filmowa historia pewnego pikniku w reżyserii Peter'a Weir'a pt. Picnic at Hanging Rock ("Piknik pod wiszącą skałą"). Podczas prelekcji przybliżona została sylwetka australijskiego reżysera - Peter'a Weir'a oraz kompozytora i muzyka Gheorghe'a Zamfir'a.

Opiekunowie: Anita Bartocha, Edyta Kuraczowska i Agata Mitręga

 

Uwaga! II spotkanie Kółka Dyskusyjnego odbędzie się w czwartek

03.12.2015r. o godzinie 15:15 w Klubie Młodzieżowym. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy.
Organizator: Kazimierz Kawulok
Opiekunowie: Anita Bartocha, Edyta Kuraczowska, Agata Mitręga

 

III Spotkanie Kółka Dyskusyjnego :)

Kolejne spotkanie Kółka Dyskusyjnego odbyło się w czwartek 28.01.2016r. w Klubie Młodzieżowym. Tematem spotkania był film Dead Poets Society w reżyserii Peter'a Weir'a, czyli historia o charyzmatycznym nauczycielu języka angielskiego, któremu udaje się wpoić uczniom konserwatywnej szkoły dla chłopców miłość do poezji i zasadę "carpe diem". Spotaknie poprwadził p. Kazimierz Kawulok.

5 grudnia 2014r. w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Młodzieżowego. Pomysł utworzenia szkolnego klubu, w którym młodzież mogłaby integrować się, a przede wszystkim rozwijać swoje zainteresowania, istniał 'przy placu Londzina' już od dawna, ale dopiero jesienią 2011r. uczniowie: Justyna Jaworska, Ewelina Wawrzyczek, Justyna Moczała, Gracjan Ślubowski, Tomasz Pinkas, Krystian Kudłacz i Michał Lotter – uczestnicy projektu „Demokracja i samorządność" w ramach prowadzonej kampanii szkolnej zainicjowali działania umożliwiające realizację powyższego pomysłu.

Cała społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele i dyrekcja ZSEG, a także rodzice i członkowie Stowarzyszenia „EkoGa" - zaangażowała się w zbiórkę funduszy na remont pomieszczenia i wyposażenie przyszłego klubu poprzez akcję darowizn, „1% podatku" oraz organizację „Koncertów Marzeń Londzina" (odbyły się już 4 edycje i mamy nadzieję, że będą kolejne!;). Dziękujemy wszystkim sympatykom 'idei klubu' za okazane wsparcie!!!

I po trzech latach udało się!!! :D Mamy klub, który służy nam już od kilku tygodni – głównie jako miejsce prób wokalno-muzycznych, ale od stycznia 2015r. chcemy organizować cykliczne spotkania tematyczne, jak i zajęcia w ramach szkolnych kół zainteresowań.

Jednak jest jeszcze wiele do zrobienia: dokończenie remontu, doposażenie pomieszczeń w meble i potrzebne media, dlatego prosimy o dalsze przekazywanie 1% podatku na Stowarzyszenie „EkoGa" (nr KRS: 0000267283), jak i aktywną współpracę w organizowanych akcjach szkolnych.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do angażowania się w działalność klubu!
opiekunowie szkolnego Klubu Młodzieżowego

 

 

 

 

 

2022/09/08

Pomnik miejscem pamięci 2

Czytaj więcej

2022/09/08

Mikołaj w ZSEG

Czytaj więcej