Bądź zmianą

Projekt "Bądź zmianą"

Nasza szkoła wielokrotnie już brała udział w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej i krajowych. Mamy przyjemność poinformować, iż 1.10.2023 rozpoczął się w naszej szkole projekt "Bądź zmianą" skierowany do nauczycieli. W programie bierze udział 21 pedagogów. Nauczyciele będą brać udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, takich jak: kursy językowe, kursy i szkolenia metodyczne czy job shadowing, w sumie w 7 krajach Europy. Projekt potrwa 18 miesięcy i w tym czasie będziemy realizować następujące cele:

Cel 1: Podnoszenie poziomu kompetencji kluczowych z naciskiem na kompetencje językowe;

Cel 2: Otwartość kulturowa – w tym w szczególności na obywateli Ukrainy dotkniętych wojną

Cel 3: Innowacyjność i atrakcyjność placówki.

Podczas trwania projektu nauczyciele będą mogli również wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach i działaniach takich jak kurs językowo-kulturowy na miejscu, lekcje otwarte czy projekty eTwinning.

Zapraszamy do śledzenia naszego projektu na na stronie i FB szkoły oraz stronie FB specjalnie dedykowanej projektowi Projekt na FB:)

Jednocześnie zapraszamy chętnych nauczycieli do wzięcia udziału w rekrutacji. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz dokumentami rekrutacyjnymi dostępnymi na platformie Teams oraz na stronie projektu na FB.

Szczegółowe informacje dostępne u koordynatora projketu Agnieszki Jagiełło, na Teams w zespole Nauczyciele oraz na gazetce informacyjnej w pokoju nauczycielskim.

Regulamin rekrutacji: Regulamin_rekrutacji.docx

Załączniki: dokumenty rekrutacyjne.docx

27.10.2024 Komisja rektutacyjna wyłoniła grupę 21 nauczycieli, którzy będą brali udział w mobilnościach projektu "Bądź zmianą", realizowanego ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja Szkolna. Lista uczestników mobilności znajduje się w pokoju nauczycielskim.

....................................................................................................................................................................................................................................................

15.01.2024 Na drugim piętrze znajduje się gazetka, na którem mozna zobaczyć na jakim etapie znajduje się nasz projekt :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28.02.2024

Po kilku miesiącach pracy, nareszcie rozpoczynamy aktywności związane z planowaniem kursów dla nauczycieli. Oto mapa, na której zaznaczono miejsca, gdzie będą się kształcić nasi nauczyciele :) Pierwsze wyjazdy już niedługo :)

24.03.2024

W ramach projektu “Bądź zmianą” – “Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” zrealizowanego ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna, grupa nauczycieli przygotowyjących się do udziału w kursach i szkoleniach zagranicznych, uczestniczyła w kursie językowo-kulturowym. Dziękujemy szkole językowej International House z Bielska Białej za przeprowadzenie kursu.