godlo

 

W bieżącym roku mija 100 lat od momentu, kiedy Macierz Szkolna dla Księstwa Cieszyńskiego założyła pierwszą na Śląsku Cieszyńskim polską Szkołę Handlową. Dzisiejszym jej spadkobiercą jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, szkoła, która od 1978 roku nosi imię Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Główne jubileuszowe uroczystości, zaplanowane na dzień 5 października 2018 roku, rozpoczną się nabożeństwem ekumenicznym w kościele pw. Marii Magdaleny w Cieszynie, po którym w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się uroczysta gala inicjująca rok jubileuszowy, podczas którego pragniemy zachęcić absolwentów naszej szkoły do organizowania zjazdów i spotkań, wszak są one miłą i skwapliwie pielęgnowaną tradycją, utrwalającą historię szkoły, która najpiękniej żyje w pamięci byłych uczniów.
W dniach 5 i 6 października w szkole zostaną zorganizowane wystawy i pokazy, podczas których uczniowie zaprezentują własne możliwości oraz osiągnięcia szkoły. Warto będzie, by w ten świąteczny czas placówkę odwiedzili gimnazjaliści, stojący przed nieodległym wyborem przyszłej szkoły średniej. Nade wszystko zapraszamy byłych uczniów i absolwentów, którzy zawsze są naszymi miłymi gośćmi. Pragniemy, aby radość świętowania stała się także ich udziałem, tym bardziej, że na odwiedzających czekać będzie sporo atrakcji.
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły, tel. 338581870.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com