Ostatnia wycieczka klasy 5tu była zwieńczeniem zajęć specjalizujących 

w zawodzie pilota wycieczek 

i miała charakter podsumowujący zdobyte umiejętności oraz wiedzę praktyczną.

 

Pierwszym punktem programu był Kościół św. Stanisława w Bielsku-Białej. 

Jest to zabytkowa świątynia o długiej historii, sięgającej średniowiecza, łącząca elementy stylu gotyckiego 

i barokowego.

 

Drugą atrakcją był Ogród Japoński       

w Pisarzowicach. To starannie zaprojektowana przestrzeń inspirowana tradycyjnymi ogrodami japońskimi. Ogród sprzyja wyciszeniu 

i kontemplacji, a jego kompozycja opiera się na harmonii natury 

i symbolice kultury japońskiej. W tym miejscu uczniowie doskonalili umiejętności interpretacji walorów turystycznych oraz pracy z grupą

 w przestrzeni rekreacyjnej.

 

    

 

    

UD