Ostatnia wycieczka klasy 5tu była zwieńczeniem zajęć specjalizujących
w zawodzie pilota wycieczek
i miała charakter podsumowujący zdobyte umiejętności oraz wiedzę praktyczną.
Pierwszym punktem programu był Kościół św. Stanisława w Bielsku-Białej.
Jest to zabytkowa świątynia o długiej historii, sięgającej średniowiecza, łącząca elementy stylu gotyckiego
i barokowego.
Drugą atrakcją był Ogród Japoński
w Pisarzowicach. To starannie zaprojektowana przestrzeń inspirowana tradycyjnymi ogrodami japońskimi. Ogród sprzyja wyciszeniu
i kontemplacji, a jego kompozycja opiera się na harmonii natury
i symbolice kultury japońskiej. W tym miejscu uczniowie doskonalili umiejętności interpretacji walorów turystycznych oraz pracy z grupą
w przestrzeni rekreacyjnej.


UD