Po przerwie spowodowanej pandemią covid19, Cieszyn włącza się w obchody Nocy Muzeów. To międzynarodowa inicjatywa, której celem jest promowanie kultury i sztuki. W ramach corocznej imprezy kulturalnej udostępniane są w wybranym dniu, w godzinach nocnych, muzea, galerie i instytucje kultury. Pierwsza Noc Muzeów została zorganizowana w Berlinie w 1997 r. Inicjatywa cieszyła się tak dużą popularnością, że szybko dołączyły do niej kolejne miasta, a potem kraje.W Cieszynie, zarówno polskim, jak i czeskim czeka nas wiele atrakcji. Niemal każda instytucja kultury przygotowała własny program, by uatrakcyjnić nocne zwiedzanie. Może się więc okazać, że jedna noc to za mało, by zobaczyć wszystko, co zostało zaplanowane. ZAPRASZAMY!   

Mapa wydarzeń kulturalnych             Program

Biblioteka szkolna.